Station | Arr | Dep | Dist. | PF | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sawantwadi Road | First | 08.40 | 0 | |
2 | Zarap | 08.50 | 08.51 | 15 | |
3 | Kudal | 09.01 | 09.02 | 30 | |
4 | Sindhudurg | 09.12 | 09.13 | 44 | |
5 | Kankavli | 09.27 | 09.28 | 69 | |
6 | Nandgaon Road | 09.39 | 09.40 | 91 | |
7 | Achirne | 09.49 | 09.50 | 100 | |
8 | Vaibhavwadi Road | 09.59 | 10.00 | 112 | |
9 | Kharepatan Road | 10.09 | 10.10 | 124 | |
10 | Rajapur Road | 10.21 | 10.22 | 136 | |
11 | Saundal Halt | 10.29 | 10.30 | 145 | |
12 | Vilavade | 10.39 | 10.40 | 159 | |
13 | Veravali (H) | 10.47 | 10.48 | 167 | |
14 | Adavali | 10.57 | 10.58 | 181 | |
15 | Nivasar | 11.11 | 11.12 | 203 | |
16 | Ratnagiri | 12.20 | 12.25 | 225 | |
17 | Sangmeshwar | 13.00 | 13.02 | 272 | |
18 | Aravali Road | 13.12 | 13.14 | 291 | |
19 | Savarda | 13.24 | 13.26 | 305 | |
20 | Chiplun | 13.42 | 13.47 | 331 | |
21 | Khed | 14.10 | 14.12 | 372 | |
22 | Vinhere | 14.34 | 14.36 | 408 | |
23 | Karanjadi | 14.46 | 14.47 | 422 | |
24 | Sape Wamne H | 14.57 | 14.58 | 433 | |
25 | Veer | 15.30 | 15.31 | 444 | |
26 | Goregaon Road H | 15.40 | 15.41 | 453 | |
27 | Mangaon | 16.00 | 16.01 | 468 | |
28 | Roha | 17.20 | 17.25 | 510 | |
29 | Jite | 18.14 | 18.15 | 562 | |
30 | Apta | 18.28 | 18.29 | 572 | |
31 | Panvel | 18.52 | 18.55 | 587 | |
32 | Kalamboli | 19.09 | 19.10 | 593 | |
33 | Diva Jn | 20.10 | Last | 613 |
|
2S
Second Sitting सेकंड सिटींग Aisle
गलियारा Middle
मध्य Window
खिड़की |