Station | Arr | Dep | Dist. | PF | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Madgaon | First | 14.10 | 0 | |
2 | Balli | 14.26 | 14.27 | 23 | |
3 | Cancona | 14.44 | 14.45 | 46 | |
4 | Loliem | 14.53 | 14.54 | 60 | |
5 | Asnoti | 15.05 | 15.06 | 72 | |
6 | Karwar | 15.14 | 15.15 | 82 | |
7 | Harwada | 15.26 | 15.27 | 102 | |
8 | Ankola | 15.38 | 15.39 | 122 | |
9 | Gokarna Road | 15.47 | 15.48 | 133 | |
10 | Mirjan | 15.58 | 15.59 | 149 | |
11 | Kumta | 16.06 | 16.07 | 159 | |
12 | Honnavar | 16.20 | 16.21 | 179 | |
13 | Manki | 16.36 | 16.37 | 204 | |
14 | Murdeshwar | 16.47 | 16.48 | 216 | |
15 | Chitrapur Halt | 16.55 | 16.56 | 227 | |
16 | Bhatkal | 17.03 | 17.04 | 236 | |
17 | Shiroor | 17.12 | 17.13 | 247 | |
18 | Mookambika Road | 17.20 | 17.21 | 258 | |
19 | Bijoor | 17.26 | 17.27 | 266 | |
20 | Senapura | 17.38 | 17.39 | 286 | |
21 | Kundapura | 17.52 | 17.53 | 305 | |
22 | Barkur | 18.04 | 18.05 | 327 | |
23 | Udupi | 18.30 | 18.31 | 350 | |
24 | Innanje | 18.41 | 18.42 | 363 | |
25 | Padubidri | 18.52 | 18.53 | 373 | |
26 | Nandikur | 19.02 | 19.03 | 385 | |
27 | Mulki | 19.14 | 19.15 | 396 | |
28 | Surathkal | 19.26 | 19.27 | 408 | |
29 | Thokur | 19.44 | 19.45 | 415 | |
30 | Mangalore Jn | 20.33 | 20.35 | 431 | |
31 | Mangalore Central | 21.05 | Last | 437 |
|
2S
Second Sitting सेकंड सिटींग Aisle
गलियारा Middle
मध्य Window
खिड़की |